Parenting

Jestem w ciąży. Jestem mamą karmiącą jak mogę o siebie zadbać?…

20 stycznia 2019

Jestem mamą karmiącą, ciągle słyszę, że nie mogę albo, że nie powinnam korzystać z usług kosmetologicznych dopóki nie skończę karmić, czy to prawda?

Jestem w ciąży czy na pewno nie mogę wykonać żadnego zabiegu by podnieść poziom ednorfin ?

Staram się o dziecko, czy powinnam zrezygnować z wizyty kosmetologicznej ? Na te trzy ważne pytania, postaram się Wam odpowiedzieć:)

Relaks może poczekać, bo teraz w twoim ciele dzieje się coś znacznie ważniejszego- taka byłaby standardowa odpowiedź na Twoje pytanie jeśli zadałabyś je najbliższym.”

Czasem mamy tendencję do zbyt dużego przesadzania. Czasem wolimy z czegoś całkowicie zrezygnować by przez przypadek nie wykonać jakiegoś głupstwa. Z jednej strony taka postawa jest jak najbardziej słuszna zwłaszcza w okresie kiedy spodziewamy się dziecka. To bardzo ważne, że, rośnie nasza świadomość, że wiele zabiegów mogłoby zaszkodzić naszemu maleństwu, zwłaszcza podczas wczesnego etapu ciąży.

Z drugiej strony czy naprawdę powinnyśmy całkowicie rezygnować z usług kosmetologicznych w tym „wyjątkowym” dla nas i dla naszego ciała okresie ? Czy nie istnieją zupełnie bezpieczne zabiegi, dla kobiet starających się o ciążę, będących w ciąży, mam karmiących?

Ostatnio dzięki uprzejmości salonu Andromeda mogłam uzyskać odpowiedź na te trzy w/w przeze mnie pytania. Pani Iwona i Pani Klaudia, fachowo podeszły do tematu i rzetelnie odpowiedziały mi na pytania.

Bezpieczne zabiegi w ciąży, czy takie w ogóle istnieją???

Tak oczywiście, lista bezpiecznych zabiegów nie jest długa, ale z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie. 

 Podczas ciąży organizm kobiety przechodzi wiele zmian zarówno wewnętrznych- hormonalnych jak i zewnętrznych związanych z wyglądem sylwetki.

Zmiany hormonalne powodują, ze skóra kobiet w ciąży staje się grubsza, może wytwarzać się zwiekszona ilość sebum. Czasem dochodzi do zatkania ujść gruczołów łojowych, a tym samym do wytworzenia zaskórników oraz stanów bakteryjnych. Wszystkie zmiany hormonalne mogą prowadzić zatrzymanie wody w organizmie oraz przybieranie na wadze. Szybki przyrost na wadze oraz predyspozycje genetyczne często są przyczyną powstawania rozstępów i zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Powyżej wymienione procesy wymagają do przeciwdziałania bądź niwelowania i specjalistycznego postępowania w gabinecie kosmetologicznym, a także prawidłowo dobranej pielęgnacji domowej.

Odpowiednio dobrany program w naszym salonie Andromeda obejmuje zabiegi na twarz w trakcie ciąży, w okresie laktacji i bezpośrednio po niej.

W ofercie znajdują się również skuteczne zabiegi na ciało: na zlokalizowana tkankę tłuszczowa, cellulit, blizny, rozstępy a także wypadanie włosów ( po okresie laktacji).

Bogate zaplecze oparte na kosmetykach organicznych firmy Organicseries pozwalają komponować bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne zabiegi dla kobiet w ciąży wspierane dozwolonymi procesami aparaturowymi.

Zabiegi aparaturowe na twarz, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży (po 3 miesiącu) i w okresie karmienia to:

1. oksybrazja 

Oxybrazja jest jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry. Polecana dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji  w salonie Andromeda polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Oxybrazja jest bardzo popularnym zabiegiem m.in dlatego, że jej efekty widoczne są od razu po zabiegu. kóra jest rozjaśniona, napięta i odżywiona. Skóra jest gładka, mniej widoczne stają się drobne zmarszczki oraz rozszerzone pory.  Oxybrazja przynosi korzystne efekty w regeneracji mieszków włosowych w terapiach nadmiernego wypadania włosów oraz w zmniejszaniu widoczności blizn.


2. mikrodermabrazja tlenowa 

Mikrodermabrazja, inaczej nazywana również kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Występuję kilka odmian mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa, oraz tlenowa, która jest najdelikatniejsza ze wszystkich odmian. Podczas zabiegu z urządzenia wykorzystującego podciśnienie wydmuchiwany jest tlen z odrobiną płynu fizjologicznego. Skóra złuszcza się i dotlenia. Oksydermabrazja przeznaczona jest dla cery wrażliwej czy trądzikowej.

Zabiegi kosmetologiczne, które można wykonać po okresie laktacji.

Andromeda pomaga również w powrocie do formy sprzed okresu ciaży. Po okresie laktacji polecanymi zabiegami na ciało są:

maska algowa:)
  • karbolift (wiotkość skory na ramionach brzuchu pośladkach i udach),

Pamiętaj jednak, by zawsze poinformować, osobę wykonującą zabieg jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży/planujesz ciążę, jesteś mamą karmiacą:) 

Ps. Jesteś w każdej z tych w/w sytuacji po prostu wyjątkowa:)

Wpis powstał dzięki współpracy z salonem http://andromedastudio.pl,

Zajrzyjcie koniecznie również na fanpage salonu: https://www.facebook.com/AndromedaBeautyClinic/

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply