Parenting

Smog czy smok ? Temat numer jeden w okresie zimowym.

29 listopada 2018

Nastał czas kiedy numerem jeden będzie problem smogu, który rzeczywiście doskwiera nam przez znaczną część roku. Zjawisko to występuję zarówno w miastach jak i poza nimi. Jedynie główne, źródło pochodzenia jest inne (miasta-samochody, wieś/przedmieścia -ogrzewanie domów piecami węglowymi). Oczywiście od kilku lat słyszymy zapewnienia ze strony władz i polityków o konieczności walki ze smogiem jednak z ich realizacją jest gorzej:)

Z tego względu stwierdziliśmy z mężem, że jednak powinniśmy sami zadbać o tę kwestię (oczywiście w ograniczonym zakresie – świata nie zbawimy) i podczas ostatniej zimy zdecydowaliśmy, że na kolejny sezon grzewczy po prostu musimy się zaopatrzyć w oczyszczacz powietrza do naszego mieszkania. Wystarczyło kilka chłodniejszych dni abyśmy poczuli i szybko przypomnieli o postanowieniu sprzed kilku miesięcy.

Zrobiliśmy szybki research w Internecie odnośnie najpopularniejszych modeli, i kilka dni poźniej przy okazji zakupów w galerii handlowej postanowiliśmy zobaczyć je na żywo w elektromarkecie. Na miejscu do wyboru było jedynie kilka modeli, ale odnośnie wszystkich bez wyjątku na myśl przyszło mi to samo- dlaczego one są takie brzydkie i gdzie ja takiej wątpliwej urody mebel ukryje w domu. W tym momencie do wymogów technicznych (zajął się tym mąż )- które musiał spełniać oczyszczacz doszedł kolejny dla mnie jako kobiety równie ważny -wygląd. Po raz kolejny z pomocą przyszedł Internet i tym razem moją uwagę przykuł model Klarta II oto link do strony producenta: https://klarta.pl/

Szybka konsultacja z mężem odnośnie specyfikacji i posiadanych funkcji – i mamy faworyta. Następnego dnia mój oczyszczacz był już w mieszkaniu. Zdecydowałam się na kolor biały i pomimo obaw zakupu przed jego wcześniejszym obejrzeniem na żywo muszę stwierdzić, że na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na stronie producenta.

Oczyszczacz posiada wyświetlacz, na którym widnieje informacja odnośnie aktualnego poziomu zanieczyszczenia pyłem PM2.  Już w niedługim czasie po uruchumieniu Klarty możemy z zadowoleniem obserwować jak poziom zanieczyszczenia obniża się. Tempo oczyszczania zależy od wielkości pomieszczenia oraz prędkości z jaką działa urządzenie ( do wybory trzy poziomy prędkości). Ja zawsze ustawiam oczyszczacz na prędkość automatyczną wtedy urządzenie samo wykrywa poziom zanieczyszczenia i dostosowuję obroty do panujących warunków.

Kolejną przydatną funkcją jest wbudowany jonizator powietrza, w którym dużym uproszczeniu mówiąc zamienia jony dodatnie na ujemne, co dodatkowo poprawia jakość powietrza.

Nie będę się skupiać na specyfikacji technicznej Klarty , bo tak jak już wspomniałam, mąż weryfikował czy ten model posiada dobre parametry i jego opinia była jak najbardziej pozytywna.

Dla mnie najważniejsze jest , że oczyszczacz jest naprawdę elegancki, łatwy w obsłudze i w moim mieszkaniu pasuję zarówno do salony jak i pokoju dziewczynek czy sypialni. Dobrze przy tym wiedzieć , że powyższe idzie w parze z jakością i wydajnością produktu.

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply