Lifestyle

#Black Friday

25 listopada 2016

blacf-f-001

Słyszeliście o Black Friday…??

Przeglądając w zeszłym roku Instagram napotkałam się na drobne przeceny w sklepach internetowych z tajemniczym napisem Black Friday. Przyznam szczerze, że nie przykuły one mojej uwagi tak by odkryć czym jest nieznany mi dotąd wcześniej BF.

W tym roku jednak sytuacja się zmieniła…..

Dlaczego ?!

Pewnie tak samo jak ja w ostatnich dniach widzieliście w mediach oraz witrynach sklepowych non stop pojawiający się napis Black Friday:) Czyli kolejne hasło reklamowe zachęcające nas do zakupów z mega rabatami. Biorąc po uwagę to jak szybko zdobywa popularność w naszym kraju postanowiłam bliżej się przyjrzeć zagadkowemu BF.

BF wywodzi się … tak jak przypuszczałam z United States:P Niektórzy określają go jako „Święto” wyprzedaży, którego termin wypada zawsze następnego dnia po Święcie Dziękczynienia i rozpoczyna tym samym wielkie, przedświąteczne zakupowe szaleństwo:)

Ale dlaczego akcja ta ze Stanów Zjednoczonych zawędrowała aż do Europy ?:) Dlaczego coraz więcej Polskich sklepów bierze w niej udział ?

Odpowiedź jest prosta: właściciele sklepów chwytają się wszystkich sposobów by zdobyć klienta;)

Na szczęście u nas BF długo nie będzie przypominał w niczym tego, który jest w Stanach gdzie przeceny sięgają 90% dzięki czemu sklepy zamieniają się w wielkie pola bitwy. Pewnie gdyby u nas przeceny były takie jak za oceanem sytuacja wyglądałaby podobnie ale my nie mamy o co się martwić ponieważ wyprzedaże wahają się w granicach 10, 15 i 20% a co najwyżej kilka sklepów ma większe promocje.Po mimo tego uważajmy aby nie dać zwabić na tego typu akcje, które są zwyczajnym chwytem marketingowym:)

Ps. W poniedziałek odbędzie się kolejna akcja tzw. Cyber Monday (pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia oferujący promocje przez sklepy internetowe:) ale póki co cieszmy się przez cały weekend BF :)))

Buziaki.

Pa

 

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply