Lifestyle

Halloween…. jestem na nie/tak

31 października 2015

jjj

Halloween – nie jestem fanką tego amerykańskiego zwyczaju.

Zagorzałą przeciwniczką ?

Oczywiście też NIE

To jaki jest mój stosunek do coraz powszechniej obchodzonego dnia w naszym kraju?

Halloween powinno być w innym terminie.

Styczeń … Luty…. ?Dlaczego nie;)

Neutralny (nie kolidujący ze Świętem Zmarłych) termin obchodzenia Halloween ?

Byłoby świetnie….Przynajmniej nie miałabym wyrzutów sumienia i z przyjemnością przebrałabym się za Wiedźmę ( zwłaszcza, że kostium już mam….) i wyruszyła na dyskotekę ewentualnie wybrałabym troszkę spokojniejszy scenariusz:P

A tak wolę te dwa dni spędzić nostalgicznie…. Z rodziną lub/i znajomymi w domu czy na cmentarzu.

Moda na Halloween jest całkiem świeżą sprawą jeżeli chodzi o nasz kraj. Choć z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. Od kilku lat słychać o dzieciakach pukających do drzwi wypowiadających trzy słowa: Cukierek albo psikus:)Lubię to…nawet bardzo:). W szkołach organizuje się dyskoteki, w przedszkolach zabawy nawiązujące do tego specyficznego dnia /nie napiszę Święto …..nie przejdzie mi to przez gardło:):)/.

Wiecie, że w Stanach jest to drugi najbardziej popuarny dzień w roku …zaraz po Swiętach Bożego Narodzenia?:)

Jak dla mnie … przesada….

Podoba mi się mega Jack-o’-lantern czyli halloweenowa lampa zrobiona z wydrążonej dyni, w której w środku ustawia się świecę no aleeee …:) Na szczęście jeszcze nie słyszałam o innej bardzo popularnej w innych państwach zabawie tzw.: Scary farm czyli straszne farmy gdzie Młodzież oprócz organizowania domowych imprez często odwiedza m.in opuszczone budynki gdzie tworzone są specjalne scenerie,nawiązujące do planu filmów grozy:)

I choć coraz częściej wzorujemy sie na amerykańskim stylu życia co nie w każdym przypdaku należy negować… to proszę nie zapomnijmy o naszych Polskich zwyczajach i tradycjach:)

Zdrowy rozsądek:) To jest to co popieram:)

Widzicie … mówiłam, że mam kostium prawdziwej wiedźmy:)

blog4

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply