Parenting

3+3

30 sierpnia 2015

Jestem mamą.

Zwyczajną mamą –

nieidealną

lecz zatroskaną, szczęśliwą, zakochaną

I choć mój staż nie jest długi to już zdążyłam się przekonać, że została mi powierzona najpiękniejsza rola.

„Misja”, której poddałam się bezwarunkowo,

Na zawsze

……………………

Jesteśmy razem  24h przez 7 dni w tygodniu …

Doskonale zdaje sobie sprawę, że taki stan nie będzie trwał wiecznie dlatego cieszę się każdą minutą spędzoną z Moim Okruszkiem

I zapisuje ten czas w pamięci, tutaj także:)

Co robimy każdego dnia?

Bawimy się, uczymy, śmiejemy, płaczemy …………

Czy odczuwam zmęczenie ?

Nie … absolutnie nie ta mała istotka codziennie daje mi ogromną dawkę energii.

Czy jestem szczęśliwa ?

Jak nigdy dotąd !!:)

A teraz przechodzę do innej Bajki:)

Pamiętacie jak trzy miesiące temu pisałam Wam, że czas zaskakująco szybko pędzi?:) Iga miała wtedy zaledwie 3 miesiące a obecnie mija jej 6 miesiąc….?:) Czytam tamten post i nie dowierzam …. jakie zaszły ogromne zmiany w rozwoju naszego Szkraba;) Dlatego postanowiłam odświeżyć i kontynuować serię 10 punków opisujących najważniejsze charakterystyczne cechy naszego Bobasa.

1. Uśmiech. – najmilsze uczucie kiedy ten nasz bobas obdarza dosłownie wszystkich cudownym szczerym uśmiechem. Nie jest to juz rzadki widok a wręcz pzreciwnie gości non stop na jej twarzy.

2. Płacz. Tylko i wyłącznie gdy zmęczenie daje się we znaki:P Ale też od jakiegoś czasu gdy mama zniknie z pola widzenia …. W takiej sytacji nasza Igulka pokazuje jaki ma potężny głos:P I nikt nie potrafi córci uspokoić. Od kilku dni do nowych umiejętności należy doliczyć piszczenie …całkiem donośne!!!:)

3. Interesuje ją: niemalże wszystko od A do Z.

4. Ulubione zajęcia : jedzenie swoich zabawek, wkładanie nóżek do buzi, gaworzenie, stanie na nóżkach (przynosi większą frajdę niż siedzenie), szczypanie szyi swojej mamie i najcudowniejsze przytulanie i całowanie (czyt. ślinienie…):)

5. Leżenie na brzuszku a raczej zabawa już jest stałym punktem dnia.

6. Sen: bywa bardzo zróżnicowany. Igunia zasypia około godziny 19.30 -20.30 chyba, że rodzice zapewnią córci inne wrażenia.   Budzi się w nocy kilka..naście razy:)powód ?? ząbkowanie ale muszę napisać, że znosi ból dzielnie:) W ciagu dnia zaś ma dwie  króciutke drzemki, trwające około 20 minut i jedną dłuższą około 1-1,5.

7. Mowa: Igulka nie jest zbyt rozgadaną (przynajmniej jak na razie) dziewczynką chyba po mamusi:P ale najpiękniejsze słowa już usłyszeliśmy. I tak jak się spodziewałam tata było wypowiedziane wcześniej niż mama:P

8. Rozmiar pampersów: 4

9. Waga: chyba 10kg ale dawno nie byłyśmy w przychodni…  w każdym razie plecy bolą:)

10. Wzrost : ponad 80 cm ….jak najszybciej trzeba się wybrać na zakupy by zaopatrzyć się w ubranka na 86 cm!!!

A teraz sami zobaczcie jak urosła:)


You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Kinga Wójcik 2 września 2015 at 20:19

    Dwie super dziewczyny!

  • Leave a Reply