Lifestyle

Wyjazdowy mini poradnik :)

17 lipca 2015

IMG_3043

Dwa najmilsze miesiące w roku: lipiec i sierpień:)

Kojarzą się nam z długimi słonecznymi dniami, codzienną porcją pysznych lodów i zimnym piwem… a w wersji dla mam karmiących …hmmm schłodzona lemoniada:) Oczywiście nie można zapomnieć o wypoczynku !!! Nie wiem jak wy ale ja zawsze mam problemy z koncentracją w letnie miesiące … wszystkie myśli są ukierunkowane tylko w jedną stronę-planowanie letniego wyjazdu. Zwłaszcza gdy pogoda tak wyśmienicie zachęca do relaksu….:)

A kilka dni urlopu potrafią totalnie zrelaksować i zresetować człowieka:P

Jednak nie wszystko jest takie idealne:P Nieraz borykamy się z wieloma wakacyjnymi „problemami” takimi jak: Gdzie tym razem jechać?- Wycieczka krajowa a może zagraniczna? Jaki wybrać środek transportu?

I wiele, wiele innych pytań na których większość odpowiedzi jest uzależnionych od naszego budżetu:)

Zdradzić wam mój sposób szukania wycieczek:)?

Nie będę chyba zbyt innowacyjna jeżeli powiem Wam, że źródłem poszukiwań jest Internet. Przedstawiam kilka moich ulubionych stron internetowych. Muszę dodać, iż przeglądanie ich czasami mocno mnie przygnębia:) A wszytko przez wyjątkowe oferty, które gdybym mogła to chyba wykupiłabym wszystkie:)

I tak oto moje Top 5 wyszukiwarek tanich wakacji. Portale podane poniżej zajmują się zarówno znalezieniem kompleksowej oferty obejmującej miejsce noclegu, przelot, transfer do hotelu a nawet wynajęcie samochodu albo przedstawiają jedynie fajną ofertę noclegową:)

1. wakacyjnipiraci.pl  

2. holidayguru.pl 

3. travelbird.pl

4. wakacje.pl 

5. travelplanet.pl

A w jaki sposób znaleźć tanie loty ?;) Istnieje kilka możliwości: strony internetowe bezpośrednio należące do przewoźników takich jak: np. Wizzar, Ryanair lub Enterair  słynących z atrakcyjnych cen albo poprzez specjalnie strony zajmujące się wyszukiwaniem połączeń lotniczych:Fly4Free czy Mleczne Podróżefru.pl, loter.pl skyscanner.pl

 W sytuacji gdy chcemy znaleźć jedynie nocleg zachęcam do przeglądania m.in hotelscombined.com, który ma za zadanie porównać oferty ze wszystkich najlepszych serwisów rezerwacyjnych m.in zawiera on w swojej ofercie niezwykle popularny booking.

I ostatnia strona Internetowa godna polecenia to tripadvisor.com  Cenie ją za recenzje turystów na temat hotelu czy restauracji w miejscu gdzie planuje wakacje. Uwielbiam również oglądać galerię stworzoną przez podróżników gdzie pokazują prawdziwe oblicza hotelu, często niejednokrotnie odbiegające od pięknych katalogowych zdjęć:) Tripadvisor obejmuje nie tylko co wam przedstawiłam ale ma wiele innych ciekawych funkcji o których ja do niedawna nie wiedziałam:P

Rok temu dzięki wakacyjni piraci, booking i tripadvisor udało nam się naprawdę znaleźć świetną ofertę!!:P A jak będzie w tym roku wkrótce na pewno się dowiecie:)You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply vdzia 21 sierpnia 2015 at 00:40

    Bardzo przydatne informacje!

  • Leave a Reply