Parenting

3 miesiące za nami :)

18 maja 2015

„Nie ma wartości równej wartości czasu”    

Johann Wolfgang Goethe

Nie mogę w to uwierzyć, że już 13 tygodni jest z nami nasze maleństwo:) Wspaniałe dni zaskakująco szybko mijają … Tydzień wydaje się jakby trwał jeden dzień a miesiąc jak jeden tydzień:) Postępy w rozwoju dziecka są wprost nie do uwierzenia…. W ciągu tych kilkunastu tygodni Igunia z okruszka, który potrafił zaledwie zjeść, spać hmmm coś jeszcze? A tak, tak zapomniałam ….płakać:) zamieniła się w bobaska potrafiącego się uroczo uśmiechać ba nawet potrafi robić mamie masaże rączką podczas karmienia. I choć to wszystko jest oczywiste to dla nas Rodziców każda nowa umiejętność dziecka to ogromny powód do dumy i dodatkowo przynosi tyle radości:)

Chciałabym aby ten wpis był jak kartka z pamiętnika dzięki, której „zatrzymam” czas. Fajnie by było pamiętać każdą sekundę od kiedy jesteśmy razem z córcią no ale cóż takiej możliwości nie ma więc najważniejsze fakty chciałabym zapisać 🙂 O to kilka z nich:

1. Uśmiech. Nasza córcia od dwóch tygodni obdarza nas takim pięknym uśmiechem dzięki któremu czuje się najszczęśliwszą osobą na świecie. Dokuczam jej cały czas, ściskam, całuje, gilgotam tylko po to aby znowu się do mnie uśmiechnęła. Pojawiają się również cudowne delikatne dźwięki podczas zabawy.

2. Płacz występuje zdecydowanie rzadziej  a kolkowy wrzask odszedł w zapomnienie …).

3. Interesują ją zabawki, przygląda im się z zaciekawieniem, uśmiecha się do nich. Potrafi już trzymać grzechotki mocno w rączce.

4. Ulubione zajęcia Igi: zabawa swoimi rączkami, wkładanie zabawek do buzi, masowanie mamy

5. Leżenie na brzuszku już nie jest takie straszne: głowa do góry i uważne rozglądanie się po pokoju 🙂

6. Sen 🙂 Nie mogę narzekać !!! Igunia zasypia około godziny 20.00 -21.00 budzi się w nocy dwa razy 🙂 Na spacerkach potrafi spać około 3 godzin a czasami nawet dłużej, plus w ciągu dnia ma 3 drzemki 15 minutowe 😉

7. Mowa: Mała gadułka najcześciej wypowiada słowa: „eeeee”,”lala la”oraz „mama-ma”- ale to tylko podczas płaczu”.

8. Rozmiar pampersów: 3 (choć jeszcze są odrobinkę za duże)

9. Waga: 6500 (ale nie wiem czy ufać wadzę w naszej przychodni….. )

10. Wzrost : około 68 cm ….

IMG_20150425_132712IMAG0964

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply